Těhotenské focení info co vzít sebou

Written by morgi

Těhotenské focení

Těhotenské focení zaznamenává jednu z nejkrásnějších etap lidského bytí. Zachycuje nový život. Vesměs je to kombinace portrétního, párového a někdy i rodinného focení, ale pozornost je i tak soustředěna na nastávající maminku.

Kdy je ideální čas na těhu focení?

Těhotenské focení se standardně fotí kolem 30tt. Bříško má ideální tvar a velikost. Ale samozřejmě je to velice individuální. Fotit můžeme klidně i dřív nebo později. Podle toho, jak máte velké bříško a hlavně čas. Už se mi stalo, že těhulka jela z našeho ateliéru rovnou do porodnice. Pokud bych mohl doporučit, tak ideální doba je cca v rozmezí 29 – 35tt.

Co na sebe a co sebou?

Sebou hlavně dobrou náladu a věci, které chcete mít na fotce zdokumentované jako třeba foto z ultrazvuku, botičky, oblečky, plyšáky apod., ale není to podmínkou. Ačkoliv se vaše drahé polovičky nerady fotí, zkuste je přesvědčit, že vytváříte vzpomínky hlavně pro miminko a já se budu opravdu snažit, aby focení bylo příjemné i pro pány.

A co na sebe? Na sebe vezměte věci, v kterých se cítíte pohodlně a o kterých si myslíte, že vám sluší a to nejlépe v neutrálních barvách ( bílá, černá, béžová, statorůžová, hnědá, červená, modrá apod. ).Žádné křiklavé barvy nebo oblečení s nápisy ( pokud se samozřejmě nápis netýká tématu ). Tady hodně záleží, jaké těhotenské fotky chcete mít. Nějaké těhotenské oblečení mám v ateliéru k zapůjčení, ale vzít můžete klidně šaty, cardigany, krajkové župánky, spodní prádlo, košile, džíny, tílka, ale i klobouky, vesty, kšandy … cokoliv, co vás napadne. Na společné fotky by bylo dobré se nějak barevně sladit s nastávajícím tatínkem, případně i s ratolestmi a zbytkem rodiny.

Na těhu focení můžete vzít klidně i vaše čtyřnohé mazlíčky, v mém ateliéru jsou zvířátka vítána, i když koně jsem tam zatím neměl.

Atelier nebo exteriér?

V tomhle případě vám neporadím. Každé focení má něco do sebe. Exteriérové focení má své nepopsatelné noblesní kouzlo, kdy příroda a sluníčko čarují do kouzelných barev, ale atelier nabízí pohodlí pro odhalenější fotky a je jistotou při nepřízni počasí. Můžeme se vyřádit různým druhem svícení a výměnou pozadí. Tohle je fakt na vás.