Často kladené dotazy – FAQ

Written by morgi

Jaké oblečení a doplňky máme vzít sebou na focení? Cokoliv, co vás napadne. Jen by bylo dobré se vyvarovat křiklavých neonových barev ( jak na focení v ateliéru, tak na exteriérové focení ) jako je oranžová, zářivá zelená, svítivá žlutá apod. Prostě vybrat neutrální, jednoduché barvy, které se na fotkách budou dobře vyjímat. Na společně fotografie by bylo dobré se nějak barevné sladit. Například bílá trika a džíny, černé košile, béžové doplňky a tak dále. Určitě sebou vezměte takové věci, ve kterých se cítilte dobře, které byste rádi měli na fotce zdokumentované nebo které pro vás něco znamenají. Určitě je nějak zakomponujeme.
⁃ Může na focení do ateliéru přijít víc lidí? Určitě není problém odfotit v ateliéru víc lidí. Jen takovou informaci potřebuji vědět dopředu, abych si vás na fotce správně poskládal.
⁃ Můžeme vzít na focení do ateliéru pejska / kočičku / zvířecího miláčka? Také není problém. V našem ateliéru jsou naopak zvířátka vítána. Jen koně bych tam asi nedostal 😉 Plánujete-li dorazit na focení s pejskem, nezapomeňte vzít sebou dostatek motivačních mňaminek.
⁃ Jak na děti, které nechtějí spolupracovat? To je otázka za zlatého Bludišťáka. Takové děti je každopádně zapotřebí před samotným focením dostatečně pozitivně motivovat, žádné negace, příkazy, zákazy a spíš je zaujmout nějakou odměnou. Na focení vzít dostatek bonbonků / úplatků a věřím, že vše společnými silami zvládneme tak, aby jste byli s fotografiemi spokojení.
⁃ Pořádáte individuální workshopy? Ano, pořádám. Jak v ateliéru, tak exteriéru. S tématy, které vás zajímají, vám vytvořím fotografický workshop přímo na míru.
⁃ Jak dlouho focení trvá? To je různé. Záleží jak hodně jste šikovní. Standardně mívám do hodiny odfoceno a to jak v ateliéru, tak exteriéru. Samozřejmě s výjimkou newborn, kdy na fotografování miminek potřebujeme víc času. Nicméně pokud dodržíte veškeré pokyny, které jsou uvedeny v sekci “Newborn”, máme miminka taktéž do hodiny a půl odfocené.
⁃ Můžeme si fotky vybrat sami? Samozřejmě ! Dokonce to klientům sám nabízím, protože některé výrazy na fotkách zachycené, můžou mít pro vás nevyčíslitelnou hodnotu a mně tím ušetříte spoustu času s výběrem vhodných fotek k úpravě.

Kontakt